fbpx
English English

KVM Över IP

Högpresterande KVM över IP

Den ultimata skalbara 4K60-lösningen med noll latens. Pathfinder ger en noll latens, 4K KVM-förlängning och växlingslösning. Utöka 4K- och HD-källor via CAT- eller fiberkabel för att skapa flexibla KVM-lösningar med bred IP-matris. Mycket skalbar, med upp till 3,000+ högkvalitativa slutpunkter i ett enda system, det är den perfekta lösningen för uppdragskritisk kontroll och samarbete. Pathfinder erbjuder plug-and-play-inställningar utan konfiguration av slutpunkter krävs eller med några dyra användarlicensavgifter.

  • Topologier
  • användbarhet
  • Särdrag Rik
  • Flexibilitet

LED 01

Direktanslut punkt-till-punkt

Upplev en optimerad KVM över IP-upplevelse med upplösningar upp till 4K60 4: 4: 4 och upp till 20 km med helt transparent USB 2.0-anslutning.

LED 01

Direktanslut dubbelt huvud

Vår inbyggda DisplayPort MST (Multi-Stream Transport) -delare ansluter en enda DisplayPort-källa när du enkelt behöver utöka dina inställningar för flera skärmar.

LED 01

Större system

Våra slutpunkter kan integreras i ett stort matrissystem med en vanlig nätverksomkopplare. Växlingskontroll uppnås enkelt med en OSD-meny på skärmen.

LED 01

Säker beställning

Förhindra obehörig åtkomst till dina data och se till att data isoleras även i de största systemen med lokala och avlägsna slutpunkter.

LED 01

Noll latning

Upplev ingen musfördröjning alls i något driftläge - det är garanterat.

LED 01

Licensfritt

Inga licensavgifter, inga svårhanterliga nycklar eller dyra kontrollservrar.

LED 01

Utökade skrivbord

Upplev friheten för utökade skrivbord över en enda kabel med transparent USB 2.0 för pekskärmsdisplayer och kringutrustning.

LED 01

CrossClick

Välj och kontrollera flera datorer med bara ett tangentbord och en mus som ökar effektiviteten och ergonomin.

LED 01

WindowView

Visa och kontrollera upp till fyra PC-källor en enda 4K-skärm med noll latens på. Du kan också mixa och matcha operativsystem med transparent USB 2.0.

LED 01

Mix & Match

Blanda dina 1080p och 4K-datorer för att frigöra dina arbetsflöden i enkelrum, över flera våningar eller till och med genom hela campus.

LED 01

Enkel installation

Noll systemkonfiguration krävs oavsett din systemstorlek. Plug and play för upp till 3,000+ slutpunkter - det är så enkelt!

LED 01

Lätt att ansluta

Hantera ditt system från en skärmdisplay, en intuitiv kontrollapplikation eller tredjepartskontroll.

Filtrera produkter

produktannonser

  • Byt till rutnätlayout
  • Snabbt till bordslayout
Kategori: KVM över IP
SKU: MG-KVM-532

DVI KVM-avkodare som stöder upp till 1920x1200 vid 1 GB.

Kategori: KVM över IP
SKU: MG-KVM-831

DisplayPort 1.2 KVM-kodare som stöder upp till 4096x2160 vid 10 GB.

Kategori: KVM över IP
SKU: MG-KVM-832

DisplayPort 1.2 KVM-avkodare som stöder upp till 4096x2160 vid 10 GB.

Kategori: KVM över IP
SKU: MG-KVM-5CPR

RJ45 1G SFP för MG-KVM-53x-serien (100m)

Kategori: KVM över IP
SKU: MG-KVM-5SM

Singlemode fiber SFP för MG-KVM-53x-serien (20 km)

Kategori: KVM över IP
SKU: MG-KVM-5MM

Multimode fiber SFP för MG-KVM-53x-serien

Kategori: KVM över IP
SKU: MG-KVM-8CPR

RJ45 10G SFP för MG-KVM-83x-serien (30m)

Kategori: KVM över IP
SKU: MG-KVM-8MM

Multimode fiber SFP för MG-KVM-83x-serien

Kategori: KVM över IP
SKU: MG-KVM-8SM

Singlemode fiber SFP för MG-KVM-83x-serien (10 km)