fbpx
English English
X
VG-160 VOYAGER Matrix-1
X
VG-160 VOYAGER Matrix-2
VG-160 VOYAGER Matrix-1

[Διακοπή] VG-160 VOYAGER Matrix

160 θύρες Fiber Optic Digital Video Matrix Switching system.

Κατηγορία: Δρομολογητές Matrix
Κατασκευαστής: ματζέντα
Κωδικός προϊόντος: 2330001-01

ΠΡΟΪΟΝ ΔΙΑΚΟΣΜΗΜΕΝΟ
Αυτό το προϊόν έχει διακοπεί. Εάν χρειάζεστε αυτό το προϊόν για το έργο σας, επικοινωνήστε με τον αντιπρόσωπο πωλήσεων.

Ταξιδιώτης VG Matrix Τα πλαίσια διακόπτη διατίθενται σε δύο μεγέθη, τα 9U, 160-θύρες VG-Matrix 160 και τα 5U, 48-θύρα VG-Matrix 48. Και τα δύο πλαίσια διακόπτη μπορούν να συμπληρωθούν ανάλογα με τις ανάγκες με κάρτες I / O 8 θυρών και εύκολα αναβαθμισμένες στο πεδίο καθώς μεγαλώνει η αίτησή σας

Κάθε διαμορφωμένος πομπός και δέκτης Voyager είναι επίσης συμβατός με όλους τους μεταγωγείς Voyager Series. Το VG-Matrix 160x παρέχει μια αρθρωτή και επεκτάσιμη πλατφόρμα εναλλαγής πλήρους διασταύρωσης, η οποία μπορεί να διαμορφωθεί πεδίου σε βήματα 8 εισόδων και / ή εξόδων έως και 160x160 το πολύ.

Οι κάρτες F / I / O συνδέονται απρόσκοπτα με τις εισόδους ινών ή τις εξόδους των πομπών και δεκτών Voyager που παρέχουν εναλλαγή μήτρας και επέκταση μεγάλης απόστασης σε μία πλατφόρμα.
Πλήρως κατοικημένο, ένα 160x Voyager VG-Matrix λειτουργεί ως 160x160 σε απλή λειτουργία. Σε λειτουργία διπλής όψης, η οποία υποστηρίζει αμφίδρομη RS-232 και HDCP, ο διακόπτης μπορεί να λειτουργήσει ως 1x159, 2x158, 159x1, 158x2 ή οποιοσδήποτε πιθανός συνδυασμός μεταξύ τους, χάρη στην τεχνολογία Flex I / O Magenta.

Ένας προαιρετικός, ενσωματωμένος ελεγκτής οθόνης αφής μπορεί επίσης να εγκατασταθεί εργοστασιακά (όπως φαίνεται παραπάνω) σε VG-Matrix 160x για επιπλέον ευκολία στη χρήση. Ο διακόπτης μπορεί επίσης να ελεγχθεί μέσω του αποκλειστικού λογισμικού MaGUI της Magenta από έναν υπολογιστή που χρησιμοποιεί θύρα RS-232.

Απαιτείται καλώδιο οπτικών ινών:

Καλώδια οπτικών ινών με τερματισμό LC

Όταν χρησιμοποιείτε οπτικές μονάδες SFP πολλαπλών λειτουργιών: Συμβατό με τυπικά καλώδια OM1 έως OM4 (και καλύτερα).

Όταν χρησιμοποιείτε οπτικές μονάδες SFP μίας λειτουργίας: Συμβατό με τυπικά καλώδια OS1, OS2 (και καλύτερα). Ανατρέξτε επίσης στον οδηγό χρήσης του συνδέσμου Voyager για περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τα καλώδια οπτικών ινών. (Ο οδηγός χρήσης του συνδέσμου Voyager διατίθεται για λήψη στη διεύθυνση www.magenta-research.com.

Συμμόρφωση CE, FCC Part 15 Class A, C-Tick, cTUVus, RoHS

Σειριακά χαρακτηριστικά

Προεπιλεγμένη σειριακή μορφή: 9600 ρυθμός baud, χωρίς ισοτιμία, 8 bit δεδομένων, 1 bit διακοπής (9600, n, 8,1) Διαθέσιμοι ρυθμοί Baud: 2400, 4800, 9600, 19200, 38400, 57600, 115200, 230400

Διαθέσιμες μορφές δεδομένων: 7- ή 8-bit ASCII (το υψηλό bit αναγκάζεται να 0)

Διαθέσιμα κομμάτια ισοτιμίας: Μονό, ζυγό, κανένα, σημάδι, κενό

Διαθέσιμα Stop Bits: 1, 1.5, 2, κανένα

Διαθέσιμη χειραψία: Κανένα

Συνδέσεις

USB (Host): 3, Type A (εάν έχει εγκατασταθεί η επιλογή PC με οθόνη αφής)

USB (Συσκευή): 1 Τύπος, B

Σειριακό: 3, DB-9F (συν 1, DB-9M εάν έχει εγκατασταθεί η επιλογή PC με οθόνη αφής)

LAN: 1, RJ-45 (συν 1, RJ-45 εάν έχει εγκατασταθεί η επιλογή PC με οθόνη αφής)

Ρελέ συναγερμού: Phoenix 3 ακίδων

160-Port I / O: Έως 160 μονάδες πομποδέκτη SFP (Duplex LC Connector).

48-Port I / O: Έως 48 μονάδες πομποδέκτη SFP (Duplex LC Connector).

Ανοχή θερμοκρασίας

Λειτουργία: 32 έως 104 ° F (0 έως 40 ° C);

Αποθήκευση: -4 έως + 140 ° F (-20 έως + 60 ° C)

Ανοχή υγρασίας Έως 80% χωρίς συμπύκνωση

Φίλτρο αέρα Συνιστώμενο διάστημα υπηρεσίας: 30 ημέρες

Τύπος περιβλήματος

Μπροστινό πάνελ: Σκόνη από αλουμίνιο

Περίβλημα: Αλουμίνιο

Δύναμη

110 - 240VAC, 50 / 60Hz, 9A ανά μονάδα τροφοδοσίας

2 ανεξάρτητες πλήρως περιττές εισόδους AC Mains

Επιλέξτε Μέγεθος

Θύρα 160: 15.75 "Υ x 19.0" Π x 16.9 "Β (40 εκ. Χ 48.3 εκ. Π x 43 εκ. Β)

Θύρα 48: 8.75 Υ x 19.0 Π x 16.9 Δ (22.23 εκ. Υ x 48.3 εκ. Π x 43 εκ. Δ)

Βάρος

160-Port: 50.0 lb (22.7 kg) μέγιστο (εξαρτάται από τη διαμόρφωση)

48-Port: 27.0 lb (12.2 kg) μέγιστο (εξαρτάται από τη διαμόρφωση)

MTBF ώρες 100,000

Rack Mount

160-Port: Standard, 9 RU x 19 EIA

48-Port: Standard, 5 RU x 19 EIA

  • Εναλλαγή σταυρού πλήρους μήτρας με Fiber I / O ή Fiber I / O με HDCP
  • Αρθρωτό και επεκτάσιμο από 8x8 έως 160x160
  • Εναλλαγή και επέκταση ινών σε μία πλατφόρμα
  • FiberMAX Engine για μετάδοση πολλαπλών σημάτων υψηλού εύρους ζώνης από πηγή σε οθόνη μέσω ινών
  • Μη συμπιεσμένο ψηφιακό και αναλογικό βίντεο πολλαπλών μορφών σε: 1920x1200 (HDMI, DVI, VGA, YUV, Y / C, Composite) που καθορίζεται από συνδεδεμένα VG-TX, VG-RX
  • Ήχος πολλαπλών μορφών και RS-2322 που καθορίζονται από συνδεδεμένα VG-TX, VG-RX
  • Αυτόματη μετατροπή μορφής μεταξύ τύπων σήματος βίντεο και ήχου
  • Εύρος απόστασης έως 18.75MI / 30KM3 που καθορίζεται στην είσοδο και την έξοδο
  • Υποστήριξη μικτών μονάδων και ινών πολλαπλών τρόπων
  • Προηγμένη διαχείριση EDID και πλήρης συμμόρφωση με HDCP
  • Διπλή εφεδρική τροφοδοσία με δυνατότητα εναλλαγής με διπλή είσοδο AC
  • Προαιρετικός πίνακας ελέγχου οθόνης αφής
  • Υποστήριξη θερμού βύσματος
  • Ποιότητα και αξιοπιστία Magenta για λειτουργία 24/7
Ρωτήστε για αυτό το προϊόν