fbpx
English English

KVM Over IP

Højtydende KVM over IP

Den ultimative nul latenstid, skalerbar 4K60-løsning. Pathfinder giver en nul latenstid, 4K KVM-udvidelse og skifteløsning. Udvid 4K- og HD-kilder via CAT- eller fiberkabel for at skabe fleksible KVM over IP-matrixløsninger med bred rækkevidde. Meget skalerbar med op til 3,000+ slutpunkter i høj kvalitet i et enkelt system, det er den perfekte løsning til missionskritisk kontrol og samarbejde. Pathfinder tilbyder opsætning af plug and play uden konfiguration af slutpunkter krævet eller med nogen dyre brugerlicensgebyrer.

  • topologier
  • Usability
  • Feature Rich
  • Fleksibilitet

LED 01

Direkte forbindelse punkt-til-punkt

Oplev en optimeret KVM over IP-oplevelse med opløsninger op til 4K60 4: 4: 4 og op til 20 km med fuld gennemsigtig USB 2.0-forbindelse.

LED 01

Direkte forbindelse dual-head

Vores indbyggede DisplayPort MST-splitter (Multi-Stream Transport) forbinder en enkelt DisplayPort-kilde, når du nemt har brug for at udvide dine opsætninger med flere hovedskærme.

LED 01

Større systemer

Vores slutpunkter kan integreres i et stort matrixsystem ved hjælp af en standard netværksafbryder. Skiftkontrol opnås let ved hjælp af en OSD-menu på skærmen.

LED 01

Sikkert

Forhindre uautoriseret adgang til dine data og sikre dataisolering selv på tværs af de største systemer med lokale og eksterne slutpunkter.

LED 01

Zero Latency

Oplev intet museforsinkelse i nogen driftstilstand - det er garanteret.

LED 01

Licensfri

Ingen licensgebyrer, ingen svære at administrere nøgler eller dyre kontrolservere.

LED 01

Udvidede desktops

Oplev friheden ved udvidede desktops over et enkelt kabel med gennemsigtig USB 2.0 til berøringsskærm og perifert udstyr.

LED 01

CrossClick

Vælg og styr flere pc'er med kun et tastatur og en mus, der øger effektiviteten og ergonomien.

LED 01

WindowView

Se og styr op til fire pc-kilder en enkelt 4K-skærm med nul latenstid til. Du kan også blande og matche operativsystemer ved hjælp af gennemsigtig USB 2.0.

LED 01

Mix & Match

Bland dine 1080p og 4K pc'er for at frigøre dine arbejdsgange i enkeltværelser, på flere etager eller endda på hele campusser.

LED 01

Enkel opsætning

Nul systemkonfiguration kræves uanset din systemstørrelse. Plug and play for op til 3,000+ slutpunkter - det er så let!

LED 01

Let at tilslutte

Administrer dit system fra en skærmvisning, en intuitiv kontrolapplikation eller tredjepartskontrol.

Filtrer produkter

  • Skift til gitterlayout
  • Skift til bordlayout
Kategori: KVM over IP
SKU: MG-KVM-532

DVI KVM-dekoder, der understøtter op til 1920x1200 ved 1 GB.

Kategori: KVM over IP
SKU: MG-KVM-831

DisplayPort 1.2 KVM-encoder, der understøtter op til 4096x2160 ved 10 GB.

Kategori: KVM over IP
SKU: MG-KVM-832

DisplayPort 1.2 KVM-dekoder, der understøtter op til 4096x2160 ved 10 GB.

Kategori: KVM over IP
SKU: MG-KVM-5CPR

RJ45 1G SFP til MG-KVM-53x-serien (100 m)

Kategori: KVM over IP
SKU: MG-KVM-5SM

Singlemode fiber SFP til MG-KVM-53x serien (20 km)

Kategori: KVM over IP
SKU: MG-KVM-5MM

Multimode fiber SFP til MG-KVM-53x serien

Kategori: KVM over IP
SKU: MG-KVM-8CPR

RJ45 10G SFP til MG-KVM-83x-serien (30 m)

Kategori: KVM over IP
SKU: MG-KVM-8MM

Multimode fiber SFP til MG-KVM-83x serien

Kategori: KVM over IP
SKU: MG-KVM-8SM

Singlemode fiber SFP til MG-KVM-83x serien (10 km)